ZAMÓW
NEWSLETTER
  • Ogrzewanie podłogowe kanałowe REGULUS-system CANAL oraz REGULUS-system CANAL VENT.

    Kanały grzewcze REGULUS-sytem CANAL stosowane są najczęściej wzdłuż dużych przeszkleń a także wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na tradycyjne grzejniki a istotny jest komfort i efektywna emisja ciepła na pomieszczenie. Mogą ogrzewać pomieszczenie samodzielnie lub pełnić funkcję ogrzewania wspomagającego i być używane okresowo.

    Grzejniki kanałowe rozlokowane wzdłuż przeszkleń działają jak kurtyna ciepłego powietrza – chronią okno przed zaparowaniem oraz wnętrze przed wnikaniem chłodu.

    Dlatego też są stosowane w obiektach w których poza funkcją grzania, istotnym celem jest stałe utrzymanie dobrej widoczności przez witryny wystawowe.

    Odpowiednio rozmieszczając kanały grzewcze można podzielić dużą przestrzeń na strefy o różnym stopniu nagrzania i ogrzewać wybrane, newralgiczne segmenty obiektu, pomijając pozostałe – tzw. ogrzewanie strefowe.

    W ofercie REGULUS-system dostępne są również grzejniki kanałowe z wentylatorem (CANAL VENT). Zastosowanie wentylatora umożliwia montaż płytszych i krótszych zestawów ogrzewania kanałowego, które łatwiej rozmieścić we wnętrzu o skomplikowanym kształcie i dużych wymaganiach estetycznych.

    To nowatorskie i bardzo modne rozwiązanie, cechujące się małą bezwładnością cieplną a przez to szybkim startem grzania. Oszczędność energii jest oczywista – grzejnik o znikomej bezwładności cieplnej dostarcza dokładnie tyle ciepła, ile potrzeba do utrzymania zadanej temperatury. Gwarancja na miedziano-aluminiowe wymienniki – 25 lat.

    Dla inwestora oprócz mocy kluczowe znaczenie ma ażurowy podest zasłaniający kanał grzewczy. To jedyny widoczny element ogrzewania kanałowego. W REGULUS-system można wybierać spośród bardzo wielu kolorów i wzorów podestów w wykonaniu drewnianym, aluminiowym oraz inox. Można dobrać taki podest, aby idealnie komponował się z wystrojem wnętrza.

    Systemy podłogowego ogrzewania kanałowego REGULUS-system CANAL oraz CANAL VENT stosowane są do ogrzewania budynków mieszkalnych – jednorodzinnych, wielorodzinnych, apartamentowców, obiektów sportowych, budowli sakralnych, zabytkowych, lokali usługowych, salonów wystawienniczych, samochodowych i innych.
  • REGULUS-system CANAL – ogrzewanie podłogowe kanałowe z konwekcją naturalną.

    Ogrzewanie podłogowe kanałowe REGULUS-system CANAL – to system kanałów grzewczych emitujących ciepło poprzez konwekcję naturalną. Ze względu na swe unikalne cechy:
    - budowa – układ wodny z miedzi, układ oddawania ciepła z aluminium,
    - wysoki współczynnik przewodnictwa cieplnego – miedź i aluminium,
    - małą masę całkowita grzejnika wraz z wodą oraz dużą powierzchnię wymiany ciepła to idealne rozwiązanie dla instalacji z niskotemperaturowymi źródłami ciepła (kotły kondensacyjne, pompy ciepła) oraz dla nowoczesnych energooszczędnych i łatwo sterowalnych systemów c.o.

    Świetnie sprawdza się w układach wyposażonych w programator pokojowy z bezpośrednim pomiarem temperatury pomieszczenia lub z głowicą termostatyczną zamontowaną na zasilaniu grzejnika zaopatrzonego w kapilarną sondę temperatury umieszczoną na ścianie. Wystarczy ustawić pożądaną temperaturę na sterowniku, a układ c.o. szybko podejmie pracę na każdy impuls ze sterownika. Jeszcze lepszym, bo dynamiczniejszym sposobem sterowania jest czujnik temperatury sprzężony z elektrozaworem umieszczonym na rozdzielaczu. Ogrzewanie takie jest szczególnie ekonomiczne i komfortowe.

    W ofercie REGULUS-system dostępne są następujące typy ogrzewania kanałowego z konwekcją naturalną:
    - SOLO – szerokość – 250 mm, głębokość – 170-700 mm
    - DUO – szerokość – 350 mm, głębokość – 100 mm
    - QUATTRO – szerokość – 350, głębokość – 150-270 mm
    - DUBEL – szerokość – 400 mm, głębokość – 170-700 mm

    Długość maksymalna pojedynczego zestawu wynosi 3000 mm. Zestawy można składać w kanały grzewcze bez ograniczeń.

    Ogrzewanie podłogowe kanałowe REGULUS-system CANAL można stosować w każdego typu instalacji: z miedzi, tworzywa sztucznego czy tradycyjnej stalowej. Współpracuje z kotłami stałopaliwowymi, gazowymi, elektrycznymi, kondensacyjnymi i pompami ciepła.
    Skonstruowany z miedzi układ wodny jest wysoce odporny na korozję, przez co grzejniki REGULUS-system objęte są 25-letnim okresem gwarancji na szczelność, również dla układów otwartych, zatem to inwestycja na lata, zapewniająca niższe koszty ogrzewania i zdrowy mikroklimat wynikający z wysokiej jakości komfortu cieplnego.
  • REGULUS-system CANAL VENT – ogrzewanie podłogowe kanałowe z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem.

    REGULUS-system CANAL VENT to system ogrzewania kanałowego z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem. Wentylator nie tylko znacznie zwiększa moc grzejnika (nawet o kilkadziesiąt procent), powoduje także że ogrzewanie jest dynamiczniejsze – ruch powietrza wywołany przez grzejnik z wentylatorem zapewnia zaplanowany rozkład temperatury i wspomaga wentylację.

    Dzięki wykorzystaniu wentylatora można zastosować zestawy kanałowe mniejszych rozmiarów – najpłytsze mają głębokość zaledwie 8 cm, ich montaż nie musi być więc uwzględniony na etapie projektowania – łatwiej je zatem rozmieścić we wnętrzu o skomplikowanym kształcie i dużych wymaganiach estetycznych. Cicha praca wentylatora gwarantuje komfort użytkowania (istnieją też opcje niskonapięciowe – 12 V)

    Dzięki zastosowaniu grzejnika kanałowego wspomaganego wentylatorem użytkownik jest w stanie niezwykle precyzyjnie sterować ilością wyprodukowanej i zużywanej na cele grzewcze energii. Zastosowanie dynamicznie działającego grzejnika kanałowego CANAL VENT daje możliwość czasowego, maksymalnego wyłączenia procesu grzania, np. podczas nieobecności w domu, a po ponownym włączeniu szybkiego uzyskania pożądanej temperatury. W ofercie REGULUS-system dostępne są następujące typy ogrzewania kanałowego z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem:
    - TRIOVENT – szerokość – 300 mm, głębokość – 80 mm
    - QUATTROVENT – szerokość – 300 mm, głębokość – 100 mm
    Długość określona: 750, 1250, 1750, 2250, 2750 mm. Istnieje możliwość wykonania wanny w innych długościach – np. dostosowanie do wymiaru wymaganego przez inwestora.

    Ogrzewanie podłogowe kanałowe REGULUS-system CANAL VENT można stosować w każdego typu instalacji: z miedzi, tworzywa sztucznego czy tradycyjnej stalowej. Współpracuje z kotłami stałopaliwowymi, gazowymi, elektrycznymi, kondensacyjnymi i pompami ciepła.
    Skonstruowany z miedzi układ wodny jest wysoce odporny na korozję, przez co grzejniki REGULUS-system objęte są 25-letnim okresem gwarancji na szczelność, również dla układów otwartych, zatem to inwestycja na lata, zapewniająca niższe koszty ogrzewania i zdrowy mikroklimat wynikający z wysokiej jakości komfortu cieplnego.
  • Podesty aluminiowe w ofercie REGULUS-system.

    Podesty aluminiowe w ofercie REGULUS-system to nie tylko kratki zasłaniające kanał grzewczy, to także spójny element kompozycji i wystroju wnętrza. Dostępne są w dwóch wzorach : ze szczeblami w poprzek kanału oraz ze szczeblami wzdłuż kanału. Podesty ze szczeblami układanymi wzdłużnie występują tylko w wersji sztywnej – długość jednego odcinka może wynosić od 60 do 200 cm – co 10 cm.

    Podesty poprzeczne oferowane są w wersjach sztywnej i zwijanej. Długość jednego odcinka w wersji zwijanej może wynosić od 60 do 350 cm - co 10 cm, a sztywnej od 60 do 200 cm – co 10 cm. Podesty w wersji zwijanej są bardzo wygodnym rozwiązaniem podczas konserwacji kanału, transportu i przechowywania po sezonie grzewczym. Wersja zwijana szczególnie sprawdza się przy sprzątaniu kanału grzewczego, po zrolowaniu podestu wnętrze wanny można odkurzyć i przemyć. Wersja sztywna najlepiej sprawdza się w przypadku krótkich podestów.

    Podesty są zróżnicowane również ze względu na zagęszczenie szczebli – 7, 10 lub 13 mm. Im większe planowane obciążenie tym większe powinno być zagęszczenie szczebli, np. duże zagęszczenie szczebli – dystans 7 mm – proponowany jest do montażu w miejscach, gdzie występują szlaki komunikacyjne.

    Podesty aluminiowe oferowane są w wersji surowej, malowanej oraz anodowanej. Podesty malowane są proszkowo – wybrany kolor według wskazań inwestora – kolory z palety RAL – ponad 200 odcieni. Malowane są zarówno profile, dystanse jak i obramowanie podestów.

    Odrębną metodą pokrycia podestów jest ich anodowanie. Jest to proces elektrochemiczny polegający na wytworzeniu na powierzchni aluminiowych podestów warstwy tlenku glinu na skutek przyłożenia prądu elektrycznego do podestów zanurzonych w roztworze odpowiedniego kwasu (siarkowego, chromowego, szczawiowego). Powłoka tlenkowa częściowo wrasta w aluminium, a częściowo okrywa anodowany element. Anodowanie zwiększa odporność powierzchni podestów na korozję, ścieranie oraz działanie czynników chemicznych. Anodowane są zarówno profile, dystanse jak i obramowanie podestów. Do wyboru jest 5 wersji kolorystycznych naturalny, szampański, brązowy, czarny, inox.
  • Typy podestów drewnianych w ofercie REGULUS-system.

    Podesty drewniane w ofercie REGULUS-system są wykonane z wysokiej jakości drewna: dębu, buku lub jesionu.

    Dostępne są w dwóch wzorach szczebli: kość oraz listwa. Obydwa wzory są w wersji zwijanej. Maksymalna długość jednego odcinka podestu drewnianego wynosi 5 mb. Zagęszczenie szczebli jest różne – dla kości wynosi 17 mm, a dla listwy 11 mm. Tuleje dystansowe we wzorze listwa malowane są na kolor kremowy (RAL 1001). Na zamówienie inwestora tuleje dystansowe mogą zostać pomalowane na dowolny kolor z palety RAL – to samo dotyczy obramowania podestów.

    Wersja zwijana podestów jest bardzo wygodnym rozwiązaniem podczas konserwacji kanału, transportu i przechowywania po sezonie grzewczym. Szczególnie sprawdza się przy sprzątaniu kanału grzewczego, po zrolowaniu podestu wnętrze wanny można odkurzyć i przemyć.

    Podesty drewniane oferowane są w wersji surowej – nieimpregnowanej oraz impregnowanej 50% roztworem lakieru nitro. Podesty nieimpregnowane inwestor może pomalować stosownym impregnatem do barwienia drewna – dzięki czemu dopasuje podest do kolorystyki drewnianej podłogi lub paneli.

    Podesty drewniane rekomendowane są do budynków mieszkalnych, sprawdzają się we wnętrzach regionalnych, zabytkowych i klasycznych. Szczególnie chętnie stosowane są w domach wznoszonych z bali, gdzie inwestor nie chce montować grzejników ściennych i zależy mu na utrzymaniu charakteru wnętrza i dopasowaniu podestów do drewnianej podłogi. Podesty drewniane podkreślą spójny element kompozycji i wystroju wszedzie tam gdzie główną rolę grają elementy drewniane, meble, czy też podłoga wykonana z desek, parkietu lub paneli.
  • FRACTAL CANAL – modułowe ogrzewanie podłogowe kanałowe.

    FRACTAL CANAL to nowatorskie rozwiązanie polegające na łączenia kanałów grzewczych z modułów. W oparciu o dwa klasyczne zestawy DUO 100 oraz QUATTRO 150 zostały opracowane ich wersje modułowe – na każdy typ DUO i QUATTRO przypada 6 wielkości modułów, z których skompletować można zestaw kanałowy o dowolnej długości. Poszczególne moduły mieszczą się w wymiarze standardowej europalety.

    Wannę, obramowanie podestu, a także element grzejny podzielone na moduły można w prosty sposób połączyć ze sobą w konkretny zestaw kanałowy bezpośrednio na placu budowy. Pomiędzy moduł początkowy i końcowy zestawu wstawia się odcinki pośrednie, tworząc kanał grzewczy dowolnej długości. Moduł początkowy i końcowy, plus kombinacja modułów pośrednich, pozwalają zaplanować i zmontować kanał grzewczy o dowolnej długości (stanowiącej krotność 20 cm).

    Moduły wanny i obramowania podestu skręca się ze sobą w sposób wykluczający powstanie błędu, natomiast moduły wymiennika, poprzez zastosowanie muf zaciskowych lub muf samozaciskowych, łączy się ze sobą przy pomocy prostego narzędzia zaciskowego lub bez narzędzia (dwie opcje zacisków). Montaż systemu modułowego FRACTAL CANAL, można łatwo i wszędzie przeprowadzić, bez posiadania szczególnych uprawnień, specjalistycznych narzędzi oraz źródeł energii.

    FRACTAL CANAL – korzyści z zastosowania:
    - ułatwienie transportu elementów ogrzewania kanałowego na duże odległości poprzez sprowadzenie jego składników do wymiarów standardowych (europaleta);
    - ułatwienie magazynowania w punktach handlowych oraz na placu budowy;
    - możliwość doboru ostatecznej długości oraz niezbędnej mocy grzewczej zestawu kanałowego bezpośrednio u inwestora na placu budowy;
    - możliwość samodzielnego montażu kompletnych zestawów przez inwestora;
    - możliwość elastycznego manewrowania ostatecznymi długościami zestawów grzewczych w razie braku projektu instalacji lub w celu dostosowania długości kanałów grzewczych do rzeczywistych warunków miejsca montażu.
  • Podest posezonowy – unikalne rozwiązanie – tylko w ofercie REGULUS-system

    Wstawiany jest czasowo (poza sezonem – wiosną, latem i jesienią) w miejsce podestu ażurowego. Doskonale sprawdza się w przypadku grzejników kanałowych umieszczonych przy wyjściu na taras i w wiatrołapach – czyli najczęściej uczęszczanych szlakach komunikacyjnych.

    Pusty podest posezonowy – obramowanie i dno z blachy – użytkownik wypełnia samodzielnie materiałem z którego wykonana jest otaczająca kanał podłoga lub w inny dowolny sposób. Tak wypełniony podest posezonowy maskuje i zabezpiecza umieszczony w podłodze grzejnik kanałowy przed zabrudzeniem po zakończonym sezonie grzewczym.

    Najefektowniejsze rozwiązanie (wypełnienie pustego podestu) to kontynuacja rysunku podłogi (glazura, panele, parkiet). By była możliwa taka opcja, należy zachować wycięte pod światło kanału elementy posadzki. Następnie wkleić je w obramowanie podestu posezonowego w taki sposób, by uzyskać kontynuację rysunku podłogi.

    Obramowanie podestu może być pomalowane na żądany przez inwestora kolor (bez dopłaty). Aby ułatwić wyciąganie wypełnionego podestu z obramowania kanału, wykonuje się go w odcinkach o maksymalnej długości 1,4 m. Dłuższe odcinki są być zbyt ciężkie do obsługi przez jedną osobę, kiedy w sezonie grzewczym będzie wymieniany na podest ażurowy.
  • Ogrzewanie podłogowe kanałowe REGULUS-system - ZASTOSOWANIE

    Kanałowe systemy grzewcze REGULUS-system można stosować w każdego typu instalacji: z miedzi, tworzywa sztucznego czy tradycyjnej stalowej. Współpracują z kotłami stałopaliwowymi oraz kondensacyjnymi i pompami ciepła - bardzo duża powierzchnia wymiany ciepła oraz wersje wzmocnione wentylatorem to ważne argumenty na korzyść ogrzewania wodą o niskiej temperaturze.

    Doskonale sprawdzają się w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, apartamentowcach, domach energooszczędnych, obiektach o dużych przeszkleniach, ogrodach zimowych. System kanałów grzewczych chroni przed wnikaniem chłodnego powietrza z tarasów i balkonów, zabezpiecza przeszklenie przed zaparowaniem, gwarantuje komfort cieplny - ciepło rozchodzi się równomiernie, można też sterować dynamiką grzania.

    Kanały grzewcze montuje się bez względu na rodzaj posadzki, zatem inaczej niż w przypadku ogrzewania podłogowego płaszczyznowego można mieć na podłodze parkiet, deski, panele czy wykładzinę. Dyskretne, estetyczne rozwiązanie, pozwala na swobodne aranżowanie przestrzeni, gwarantując szybki dostęp do ciepła i możliwość wykorzystywania uzysków ciepła w bilansie cieplnym.

    System ten sprawdza się w obiektach wielkokubaturowych – sakralnych, salonach samochodowych i wystawienniczych, obiektach obsługi pasażerów. W przypadku obiektów sakralnych duże znaczenie ma aktywne mieszanie powietrza, dzięki czemu łatwiej utrzymać pożądaną wilgotność powietrza albo też usunąć jej nadmiar.

    System ogrzewania kanałowego montowany jest również w halach sportowych, siłowniach, obiektach typu SPA, obiektach o podwyższonej wilgotności powietrza,takich jak baseny, myjnie, pralnie – do których warto wybrać zestawy z podestami anodowanymi, które charakteryzuje zwiększona odporność na niekorzystny wpływ wilgoci, czynników atmosferycznych i chemicznych. Kanały grzewcze rekomendowane są również do budowli drewnianych np. z bali, gdzie nie ma możliwości zamontowania grzejników ściennych, a istotne jest utrzymanie charakteru wnętrza i dopasowanie podestów do drewnianej podłogi. Ogrzewanie kanałowe to doskonałe rozwiązanie dla wszelkiego typu obiektów o charakterze kulturalnym, budowlach obsługi bankowej, turystyki, handlu oraz gastronomii.